Tytoń w liściach – dlaczego warto w niego inwestować?

Dodano: 2017-11-14 Przez: admin


 
Tytoń jest formą używki znaną na całym świecie. Od pokoleń tradycja palenia tytoniu w wielu kulturach jest przekazywana. Przywieziony z Ameryki morzem, trafił do Europy i reszty świata. Dziś hodują go dziesiątki plantatorów na całym świecie. Istnieje wiele odmian, które podbijają rynek. Używki tytoniowe są dostępne w sprzedaży w różnych formach. Od mniej przetworzonych produktów, po proszek wykorzystywany, jako tabaka. Wybór wyrobów tytoniowych jest na tyle bogaty, iż każdy zagorzały palacz może skosztować takiego, który najlepiej jemu smakuje.
 
Wyroby tytoniowe dostępne są na każdym kroku. W sklepach odnajdziemy zarówno tytoń do fajek, tytoń w liściach papierosowy, tytoń wykorzystywany w produkcji cygar i cygaretek, tytoń do szisz, jak również gotowe wyroby, jak papierosy, tytoń do napełniania gilz papierosowych. Poszukując najbardziej ekonomicznego rozwiązania warto jest kupować gotowy tytoń u producentów, jak również hurtowników.
 
Niska cena tytoniu w liściach
Popularny w ostatnim czasie, głównie ze względu na niską cenę produktu jest również tytoń w liściach, który za pomocą specjalnych narzędzi, a nawet bardzo prostych urządzeń zastępczych w celach prywatnych, jest cięty na mniejsze kawałki. Ponieważ można zaoszczędzić na tytoniu, jakim jest tytoń w liściach, wybierając go jeszcze w nieprzerobionej, gotowej no napełniania, chociażby gilz formie, wiele osób decyduje się właśnie na niego.
 
Liście tytoniu – dlaczego taka forma
Liście tytoniu po fermentacji są poddawane kolejnym obróbkom, w tym cięciu, w zależności od odmiany tytoniu na większe lub mniejsze kawałeczki. Ważne jest, aby tego typu tytoń jeszcze w nie tak mocno przetworzonej formie zachowywał wilgotność we wskazanych procentach. Gdyż wtenczas nie będzie się kruszył, a cięcie będzie łatwiejsze. Tytoń w liściach jest coraz bardziej powszechną formą zakupu tytoniu ze względu na to, ze można kupić go w atrakcyjnej cenie. Pojawiają się oferty tytoniu w liściach, gdzie za 100 gram płacimy jedynie kilkanaście złotych. Co daje nam około kilku paczek papierosów z takiej porcji tytoniu.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy